Dode door nep-oxycodon: levensgevaarlijke pil in omloop
AMSTERDAM – De politie doet onderzoek naar de dood van een 30-jarige man. Hij is op vrijdag 14 maart overleden aangetroffen in een woning in het centrum van Amsterdam.
De politie krijgt vrijdagmiddag 14 maart een melding dat bekenden van de man geen contact met hem krijgen. Gealarmeerde agenten nemen poolshoogte en treffen het levenloze lichaam van de man aan in zijn woning. Ook worden er pillen aangetroffen waarvan aanvankelijk lijkt dat het gaat om tabletten van 80mg van de pijnstiller oxycodon, online aangeschaft.
Het Nederlands Forensisch Instituut heeft inmiddels vastgesteld dat het om namaak oxycodon-pillen gaat met daarin levensgevaarlijke isotonitazepyne. Ze bevatten geen oxycodon. Het onderzoek naar de doodsoorzaak van de man is nog in volle gang, maar vanwege het aantreffen van de stof isotonitazepyne in de pillen heeft het Trimbos-Instituut een waarschuwing uitgegeven dat er namaak oxycodon in omloop is.
De recherche doet onderzoek naar de dood van de man en kijkt daarbij ook naar de herkomst van deze namaak oxycodon.