Plastic afvalcontainer vliegt in brand, vuur dreigt over te slaan naar bedrijfspand

MADE – Een container met plastic afval is woensdagochtend in brand gevlogen bij veevoerbedrijf Bextral BV aan de Brieltjenspolder in Made. Vanaf 09.15 uur kwam er veel rook vrij op het bedrijfsterrein. Omdat de brandende container vlak tegen het bedrijfspand stond, dreigde het vuur over te slaan.

De brandweer werd gewaarschuwd nadat overburen zwarte rook zagen opstijgen en een medewerker van Bextral alarmeerde. Er werden snel drie bluswagens en een hoogwerker ingezet. Omdat er op het terrein ook tanks met brandbare stoffen stonden, handelde de brandweer extra snel en voorzichtig. Binnen een halfuur werd de situatie opgeschaald vanwege de risico’s. Enkele vaten met onbekende inhoud en een tankwagen vatten ook vlam, maar de grotere tanks bleven buiten schot. In de tankwagen bleek een ongevaarlijk dierlijk product te zitten, aldus de veiligheidsregio.

De zwarte rookwolken dreven over de A59 richting Oosterhout en waren tot in Waalwijk en Rijen zichtbaar. Omwonenden kregen het advies ramen en deuren te sluiten en uit de rook te blijven, maar dat advies werd rond 10.00 uur al ingetrokken. Tegen 10.30 uur had de brandweer ook de laatste haarden onder controle. Om 11.00 uur werd officieel het sein brand meester gegeven. De schade is groot: de container, meerdere vaten en een tankwagen raakten zwaar beschadigd of vernield. Hoe de brand kon ontstaan, wordt nog onderzocht.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl

Foto’s: Jeroen Stuve