Opnieuw brandweerkazerne doelwit van inbrekers, raam vernield
NIGTEVECHT – In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken bij de brandweerkazerne in Nigtevecht. Een of meerdere inbrekers vernielden een raam om het gebouw binnen te komen. Of er spullen zijn buitgemaakt, is nog niet bekend. De inbraak volgt kort op een soortgelijk incident bij de brandweerkazerne in het nabijgelegen Abcoude.
De inbraak staat niet op zichzelf. Brandweerkazernes in Nederland worden de laatste tijd regelmatig getroffen door diefstallen. Eind september waren landelijk al 85 inbraken geregistreerd. Ook in de provincie Utrecht was het meerdere keren raak, onder meer bij kazernes in Wilnis, Lopik, Mijdrecht, Houten en Maarsbergen.
Bij eerdere inbraken hadden dieven het vooral voorzien op kostbaar hydraulisch redgereedschap, zoals spreiders en scharen. De brandweer gebruikt deze apparatuur om slachtoffers uit beschadigde voertuigen te bevrijden. Criminelen kunnen het gereedschap ook gebruiken om deuren en rolluiken open te breken. Of bij de inbraak in Nigtevecht dergelijk materiaal is gestolen, is nog onduidelijk.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl
