Grote politieactie na melding van mogelijk wapen

SCHIEDAM – Het Team Parate Eenheid (TPE) van de politie Rotterdam is maandagavond twee woningen aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan in Schiedam binnengevallen na een melding over een mogelijk vuurwapen. Uiteindelijk werden geen wapens aangetroffen en zijn twee minderjarige verdachten na ruim twee uur weer vrijgelaten.

De politie kwam in actie nadat een getuige had gemeld dat twee jongeren een vuurwapen in de bosschages zouden hebben verstopt en vervolgens een portiek waren binnengegaan. Agenten omsingelden het portiek, terwijl het TPE zich voorbereidde op een instap. Nog voordat de woningen werden betreden, kwamen twee minderjarige broers naar buiten. Zij moesten met hun handen omhoog naar de agenten lopen, werden gefouilleerd en in een politiebus geplaatst. Ook een derde man die het portiek verliet, werd gecontroleerd. Hij bleek geen betrokkenheid te hebben bij de melding.

Het TPE doorzocht vervolgens twee woningen, maar trof geen vuurwapen of andere verdachte voorwerpen aan. Volgens de melder zou een derde persoon het vermeende vuurwapen al vóór aankomst van de politie uit de bosschages hebben meegenomen. De politie sprak daarnaast met twee meisjes die volgens de jongens de reden waren van hun aanwezigheid. Ook werd in de omgeving met een politiehond gezocht naar het vermeende vuurwapen en een machete, nadat op sociale media een video was rondgegaan waarop één van de jongens tijdens een ruzie een machete zou tonen. Beide wapens werden niet aangetroffen. Volgens buurtbewoners speelt er een conflict tussen jongeren uit Schiedam en Vlaardingen, maar de politie heeft daar geen mededelingen over gedaan. Na ruim twee uur werden de twee minderjarige jongens weer vrijgelaten.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.112nederland.nl

Foto’s: JBMedia